fbpx

Apdaila

Durų rėmai įprastai dengia apvadai. Tai specialios juostos, kurios uždengia durų rėmo įtvirtinimą sienoje. Šios juostos sudaro tam tikrą dekoratyvų įrėminimą ir uždengia tarpą tarp durų ir sienos. Apvadai suteikia interjerui išbaigtumą ir pabrėžia durų kontūrus.

Durų apvadai tradiciškai gaminami iš medžio masyvo, MDP, PVC arba faneros. Taip pat apvadai gali būti įvairių formų: figūriniai, plokšti, teleskopiniai, uždedami ir faneruoti. Plokšti apvadai yra patys pigiausi. Teleskopiniai – turi didžiausią paklausą, kadangi leidžia padidinti durų rėmo plotį keliais centimetrais.

Durų papildai

Dažnai mūsų butuose (namuose) sienos yra daug platesnės nei durų rėmai. Norėdami, kad durys organiškai sutilptų į angą ir sudarytų vientisą vaizdą, tenka naudoti papildomus elementus. Jie yra montuojami tokiu būdu, kad užpildytų atsiradusį tarpą tarp sienos apvadų ir eliminuotų skirtumą. Įdėjus papildus, nereikia plokštumos tinkavimo, todėl žymiai sumažėja durų montavimo išlaidos.

Šie produktai yra gaminami skirtingomis technologijomis ir iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, faneros ir laminato. Jie atrenkami taip, kad atitiktų bendrą durų stilių (tekstūrą, spalvą).

Imituojančios juostos

Abipusėms varstomoms durims įmontuojamos imitacinės juostos. Jos reikalingos tam, kad paslėptų trūkumus, įbrėžimus arba apdailos įtrūkius. Šios imitacinės juostos montuojasi iš viršaus prie išorinio krašto, arba iš viršaus vertikaliai prie durų angos krašto. Tokiu būdu imitacinė juosta užleidžiama ant kitos kraštinės.

Durų rėmas

Durų rėmas (dėžė) – tai durų bloko dalis, sudarantį durų rėmo konstrukciją, kuri tvirtinasi sienos angoje.

Rėmas gali būti gaminamas iš įvairių rūšių medžio masyvo, HDF, PVC ir šių medžiagų kombinacijos. Žinoma, jog durų rėmai iš HDF (medžio drožlių plokštės) ilgiau tarnauja ir yra pigesni. Patys populiariausi durų rėmai – stačiakampiai arba užapvalintais kampais. Montuojant korpusą ir plokštę, durų rėmai gali turėti specialius lizdus.

Taip pat kai kuriuose durų rėmuose gali būti specialūs sandarikliai, kurie suteikia papildomą garso izoliaciją ir apsaugą nuo skersvėjų.

 

Durų rėmas


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/doorsbaltics/domains/doorsbaltics.com/public_html/wp-content/themes/simple_theme/template-withGallery.php on line 35